تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

تفاوت Main Stream و Sub Stream:

  تفاوت Main Stream و Sub Stream:

   

  Avizhesystem.blogfa.com

   

  در سیستم های امنیتی حفاظتی مخصوصا دوربین مداربسته با دو اصطلاح Main Stream (جریان اصلی) و Sub Stream (زیر جریان) زیاد برخورد می کنید. Stream در فارسی با توجه به کاربرد آن در شبکه و با انتقال دیتا برابر با جریان (داده) می باشد، داده می تواند تصویر یا صدا و یا ….. باشد. در دوربین مداربسته مخصوصا دوربین های تحت شبکه (IP) دو جریان به نام های Main Steam (جریان اصلی) و Sub Stream (زیر جریان) تعریف شده است.

  Main Steam (جریان اصلی) :

  در این پارامتر از حداکثر رزولوشن ، پهنای باند و تعداد فریم دوربین در هنگام ضبظ تصویر و نمایش زنده در حالت پنجره بزرگ استفاده می شود و تغییر پارمترهای این جریان باعث تغییر در کیفیت ضبط و نمایش زنده در حالت پنجره بزرگ می شود.

  Sub Stream (زیر جریان) :

  در این پارامتر رزولوشن ، پهنای باند و تعداد فریم قابل تنظیم و معمولا 1/2 کیفیت اصلی دوربین می باشد. این نوع جریان بر روی ضبط تاثیری ندارد و عمدا هنگام نمایش زنده تصویر در حالت کوچک و یا انتقال تصویر از طریق اینترنت بر روی موبایل استفاده می شود تا در صورت پایین بودن سرعت انتقال بتوان تصویر را بدون قطع و وصل شدن ولی با کیفیت پایین دریافت نمود.

  جریان اصلی و زیر جریان شامل پارامترهایی از قبیل Bitreat ، Resolotion ، Frame reat می باشد:

  Resolotion (رزولوشن):

  شما با تغییر این پارامتر می تونید کیفیت تصویر را بر حسب پیکسل (مگاپیکسل) تغییر دهید که در جریان اصلی مستقیما بر روی کیفیت ضبط تاثیر می گذارد.

  Bitreat (بیت ریت):

  در دیجیتال اطالاعات به صورت بیت به بیت ارسال می شود و مثلا یک دوربین 2.0 مگاپیکسل برای ارسال تصاویر با فرمت H.264 به 4096 کلیوبیت پهنای باند نیاز دارد. اگر پهنای باند سرویس اینترنت شما 2048 باشد در نتیجه باید بیت ریت دوربین در زیر جریان به 2048 کاهش پیدا کند تا تصویر بدون قطع و وصل شدن انتقال پیدا کند. توجه داشته باشید که تغییر این پارمتر بر روی کیفیت تصویر تاثیر مستقیم می گذارد.

  Frame reat (تعداد فریم):

  در کل ایجاد تصویر بر اساس نمایش عکس به صورت پشت سر هم در یک زمان مشخص و به تعداد مشخص صورت می گیرد. تعداد فریم معمولا 25 فریم در ثانیه تعیین می شود و این مقدار قابل تظیم می باشد . تعداد فریم بر روی کیفیت تصویر هیچ تاثیر ندارد ولی باعث کاهش نیاز به پهنای باند بیشتر می شود و همچنین حجم کمتری را از حافظه را اشغال می کند.

  راه ارتباطی در تلگرام:

  telegram.me/avizhehsystem


  این مطلب تا کنون 80 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : جریان ,تصویر ,stream ,کیفیت ,دوربین ,فریم ,تعداد فریم ,پهنای باند ,جریان اصلی ,main stream ,نمایش زنده ,main steam جریان ,
  تفاوت Main Stream و Sub Stream:

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر