تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

انواع دزدگیرهای فروشگاهی (گیت)

  انواع دزدگیرهای فروشگاهی (گیت)

   

  گیت-ضد-سرقت-فروشگاهی-گیت-امنیتی-فروشگاهی

   

   

  انتخاب تعداد آنتن های مورد نیاز برای یک فروشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد.
  سیستم دزدگیر فروشگاهی را می توان به صورت تک آنتن، جفت آنتن و یا چند آنتن استفاده نمود.
   
  سیستم های دزدگیر فروشگاهی

  سیستم دزدگیر تک آنتن

  به دستگاهی گفته می شود که فقط به یک آنتن نیاز دارد تا در جلوی فروشگاه قرار گیرد که به برد این سیستم دزدگیر transceiver گفته می شود. سیستم دزدگیر تک آنتن را هم می توان در وسط درب خروجی و هم در کنار درب خروج قرار داد. میدان تشخیص سیستم دزدگیر تک آنتن از هر دو طرف و با یک فاصله مساوی می باشد. نویز پذیری سیستم دزدگیر تک آنتن در مقایسه با سیستم های جفت آنتن بیشتر و در نتیجه قدرت و ضریب اطمینان آنها کمتر است. از جمله موارد استفاده سیستم دزدگیر فروشگاهی تک آنتن، محافظت از درب های خروجی بزرگ با هزینه کمتر می باشد ( به جای استفاده از دو یا سه آنتن تنها می توان از یک سیستم دزدگیر تک آنتن استفاده نمود ). سیستم دزدگیر تک آنتن می تواند از هر طرف در شرایط ایده آل 2.30 متر محافظت نماید و در صورتی که در وسط درب خروجی قرار گیرد، قادر به حفاظت از 4.60 متر است. (در صورت استفاده از تگ های بزرگ و قوی روی اجناس فروشگاه )
  سیستم دزدگیر فروشگاهی تک آنتن برای محافظت از اشیایی که بر روی آن ها به جای تگ از لیبل استفاده شده ، مناسب نیستند زیرا در بسیاری از موارد لیبل را می سوزانند و یا قادر به تشخیص فرکانس دقیق آن نمی باشند.

  سیستم دزدگیر فروشگاهی دو آنتن (Dual Pedestal)

  به دستگاهی گفته می شود که دارای دو آنتن بمنظور محافظت از درب خروج می باشد. که به طور معمول در این نوع سیستم های دزدگیر فروشگاهی یکی از آنتن ها نقش فرستنده و دیگری نقش گیرنده را بازی می کند. دقت سیستم دزدگیر دو آنتن بسیار بیشتر از سیستم دزدگیر تک آنتن می باشند و همچنین میزان نویز پذیری آن کمتر است.  سیستم های دزدگیر دو آنتن قادر است در شرایط ایده آل و با استفاده از تگ های بزرگ تا فاصله 5.20 متر از درب خروجی فروشگاه شما محافظت نماید.
  سیستم دزدگیر دو آنتن همچنین برای محافظت از کالاهایی که بر روی آنان تگ یا لیبل نصب می شود بسیار مناسب است، اما باید به این نکته توجه داشت که هنگامی که برای محافظت کالا از لیبل استفاده شود، فاصله گیت این سیستم نیز باید کمتر شوند زیرا لیبل ها به مراتب از تگ ها ضعیف تر می باشند.
  سیستم دزدگیر سه آنتن به دستگاهی گفته می شود که دارای 3 آنتن برای محافظت از درب خروج فروشگاه است. در سیستم های دزدگیر 3 آنتن نحوه ی چیدمان سیستم های دزدگیر به این شکل است که یک آنتن فرستنده (Transmitter Antenna) در وسط درگاه قرار می گیرد و دو آنتن گیرنده (Receiver Antenna)  در طرفین این آنتن (معمولا به فاصله حد اکثر 1.5 متر از آنتن فرستنده) نصب می شوند. در این صورت با بهره گیری از این چیدمان می توان حداکثر 3 متر از درگاه خروجی فروشگاه را به نحوه بسیار موثری محافظت کرد.

  بر اساس نوع کاربرد و فرکانس به سه قسمت زیر تقسیم می شوند:

  ۱- گیت فروشگاهی RF
  ۲- گیت فروشگاهی AM
  ۳-گیت فروشگاهی EM

  گیت-ضد-سرقت-فروشگاهی-گیت-امنیتی-فروشگاهی

   

  گیت فروشگاهی RF (Radio Frequency)
   
  فرکانس گیت دزدگیر فروشگاهی RF  در محدوده فرکانس رادیویی می باشد. این نوع گیت فروشگاهی در فرکانس های مختلفی مانند 2.8 - 3.25 - 1.95 - 4.75 - 10.2 مگا هرتز موجود می باشد که البته فرکانس 2.8 مگا هرتز رایج ترین فرکانس این دستگاه می باشد. این نوع سیستم های دزدگیر فروشگاهی دارای یک آنتن فرستنده و یک آنتن گیرنده می باشد که با عبور دادن تگ یا لیبل با فرکانس سازگار با دستگاه ، سیستم دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند . سیستم های دزدگیر RF دارای معایب و مزایای مختلفی می باشد . از جمله معایب این نوع گیت های فروشگاهی تداخل آن ها با سیستم های مجاوری است که دارای فرکانس مشابه می باشند. به طور مثال اگر شما در یک فروشگاه سیستم RF با فرکانس 2.8 مگا هرتز را نصب نمایید عملکرد مناسبی دارد اما چنانچه پس از مدتی گیت فروشگاهی دیگری با فرکانس 2.8 در مجاورت فروشگاه شما نصب گردد هر دو سیستم دارای اختلال شده و به صورت مداوم بوق می زنند. بنابراین بسته به نوع گیت دزد گیری که خریداری می کنید باید فاصله 6 تا 10 متر بین دو گیت دزدگیر RF با فرکانس یکسان فاصله وجود داشته باشد.
  از مزایای سیستم های دزدگیر RF  قیمت مناسب آن است که با وجود معایبی که دارد این نوع سیستم ها را میان خریداران محبوب می کند.
  از مزایای دیگر سیستم های RF لیبل های انعطاف پذیر و صاف آن ها است که به راحتی روی اقلام مختلف مانند اجناس موجود در سوپر مارکت ها و هایپر مارکت ها و کتاب فروشی ها قابل استفاده می باشد.
   

  گیت-ضد-سرقت-فروشگاهی-گیت-امنیتی-فروشگاهی


  گیت فروشگاهی AM یا همان  (Acoustic-Magnetic)

  گیت فروشگاهی AM  بر خلاف گیت های فروشگاهی RF تنها با فرکانس 58 کیلو هرتز کار می کنند. دزدگیر فروشگاهی AM نیز به صورت معمول دارای یک آنتن گیرنده و یک آنتن فرستنده می باشند که جلوی درب فروشگاه قرار می گیرد و با عبور دادن تگ یا لیبل با فرکانس 58 کیلو هرتز دستگاه دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند.
  از معایب گیت فروشگاهی برای مشتریان گرامی بالاتر بودن قیمت آن ها نسبت به سیستم های RF می باشد.
  از مزایای گیت های فروشگاهی AM می توان به فاصله تشخیص آن اشاره کرد . گیت های دزدگیر AM   به دلیل مکانیسم عملکرد فاصله تشخیص بالاتری نسبت به سیستم های RF دارد به همین علت برای فروشگاه هایی که درب ورود بزرگ دارند بسیار مناسب می باشند
   
  گیت فروشگاهی EM یا همان (Electro Magnetic)

  فرکانس گیت فروشگاهی EM  معمولا بین 1 هرتز تا 1000 هرتز می باشد . این نوع سیستم های دزدگیر مانند سیستم های RF وAM   دارای یک فرستنده و گیرنده می باشند که با عبور دادن تگ و لیبل با فرکانس مشابه دستگاه شروع به آژیر کشیدن می کند.
  از معایب گیت دزدگیر EM می توان به بزرگ بودن آنتن ها و کم بودن فاصله تشخیص آن ها اشاره کرد.
  با وجود اینکه آنتن سیستم های دزدگیر گیت فروشگاهی EM  بسیار بزرگ می باشند اما در شرایط ایده آل تنها تا 80 سانتی متر قدرت تشخیص دارند.
  از مزایای سیستم های EM لیبل های بسیار باریک و انعطاف پذیر آن ها می باشد که برای فروشگاه های لوازم آرایش که اجناس مختلف با سایز های مختلف دارند از مناسب ترین سیستم ها به شمار می روند که البته به دلیل قیمت بسیار بالا با استقبال خوبی مواجه نشدند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سیستم ,آنتن ,دزدگیر ,فروشگاهی ,فرکانس ,فروشگاه ,سیستم دزدگیر ,دزدگیر فروشگاهی ,برای محافظت ,آنتن فرستنده ,عبور دادن ,سیستم دزدگیر فروشگاهی ,باش ,
  انواع دزدگیرهای فروشگاهی (گیت)

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر